סדנת מוסיקה להורים וילדי הגיל הרך

תוכן עניינים

סדנת המוסיקה הינה סדנה חווייתית שמחברת ומעצימה את הקשר הבין דורי.

במהלך המפגש ילמדו יסודות התיפוף גוף בשילוב מוסיקה ישראלית ואינסטרומנטלית. 

הפעילות מתאימה למספר של עד כ-35 ילדים + הורים מלווים (בהתאם לתנאי המקום).

במהלך הסדנה, דרך מיומנויות של משחק ואלתור מוסיקלי, נעבוד על פיתוח התקשורת החברתית והתקשורת בין ההורה לילד, נשפר מיומנויות מוטוריות ושליטה תנועתית, נפתח את יכולת ההקשבה, נעבוד על אימפרוביזציה ושחרור מעצורים רגשיים ונחווה כולנו את חווית החיבור וההצלחה.

בנוסף לתיפוף הגוף הילדים גם ינגנו בכלי הקשה מגוונים ויצפו במופע קצר של כלי הקשה מיוחדים מרחבי העולם.

קיימת אפשרות של הרחבת הסדנה למתן דגש על שימוש חוזר בחומרים כאשר בסוף המפגש כל ילד יבנה כלי הקשה משלו. (גווירו, קסטנייטות או מרקס) ויקבל אותו במתנה לביתו.

כמו כן הפעיליות יכולות להתקיים בגן הילדים תחת נושא גג מסוים כמו קבלת שבת חגיגית, יום המשפחה, ימי חג ומועד או מסיבת סוף שנה מיוחדת. משך הפעילות כ-45 דק.

רוצים להזמין אותי לסדנה? השאירו פרטים.

סדנת יצירה לגיל הרך של כלי הקשה בעזרת שימוש חוזר בחומרים

מוזיקה לגיל הרך

המוסיקה כחלק בלתי נפרד מחיי היום יום בגן הילדים מהווה גורם התפתחותי משמעותי אצל הילדים.
המוסיקה יכולה לשמש אותנו במעברים (יציאה לחצר, ארוחת בוקר וכדומה), באירועי השנה (יום הולדת, חגים) והיא יכולה לסייע לנו ללמד נושא מסוים מהמערך השנתי.
מודל הילד במרכז הינו מודל בו הילד דומיננטי ומשמעותי בבחירה וניהול של פעילות בגן הילדים. הלומד יהיה הדמות המרכזית בניהול פעילות מוסיקלית (יום הולדת, קבלת שבת) ויהיה זה שיבחר את הילדים המשתתפים, יבחר את השירים הרלוונטיים לו, יסביר את הפעילויות המוסיקליות ולמעשה ינהל את כל הפעילות.
בדרך זו אנחנו מעצימים את הילד, מפתחים את יכולת המנהיגות שלו ונותנים מקום לפיתוח ומימוש הטעם המוסיקלי שלו. רבות הפעמים שילדים שנחשבים כ”חלשים” בתחומים מסוימים בגן יגלו דווקא את החוזקה שלהם בתחום המוסיקה ויש לאפשר ולעודד זאת.
במהלך הסדנה המשותפת יינתן דגש לביצוע פעילויות על פי המודל של הילד במרכז תוך מתן דוגמה להורים המשתתפים על מנת לזמן אותם להמשך פעילות דומה בבית.

תיפוף לגיל הרך

בסדנה הילדים וההורים ילמדו את יסודות שיטת התיפוף על הגוף, יתרגלו יחדיו תרגיל קצב ויעבדו על בניית מקצבים חדשים תוך כדי שיתוף פעולה הכרחי.
שפת התיפוף על הגוף הינה שפה ללא מילים ורלוונטית לכולם. בנוסף לכל יתרונותיה שכבר הוזכרו, בשיטה זו אין צורך בשום אביזר חיצוני ולכן היא טובה ויעילה להמשך תרגול ועבודה משפחתית בבית.
במהלך הסדנה הילדים והוריהם יתנסו בנגינה על כלי הקשה שונים ודרכי הפקת הצליל שלהם. (מרקס, גווירו, פעמונים, קסטנייטות). ילמדו כיצד ללוות בנגינה שירים ויצירות מוסיקליות ויאלתרו יחדיו הורה וילד.
סדנאות הקצב ותיפוף על הגוף יכולות להתקיים בימי חול או ימים מיוחדים:

  • יום המשפחה.
  • קבלת שבת חגיגית.
  • יום גיבוש והכרות לתחילת שנה.
  • חגים (חנוכה, פורים, שבועות)
  • מסיבת סיום.

הסדנאות יאפשרו להורים ולילדים לפתח את התקשורת ביניהם וללמוד עולם מוסיקלי משותף שיכול להעצים את זמן האיכות שלהם. בסיום הסדנה ינתנו כלים להמשך עבודה מוסיקלית בבית להעמקה והעצמת הקשר הבין דורי.

רוצים להזמין אותי לסדנה? השאירו פרטים.